Dňa 17.4.2026 sa v telocvični SPŠ strojnícka Prešov odohral finálový turnaj v basketbale stredných škôl prešovského okresu. O postup do finále sa bojovalo v troch základných skupinách, odkiaľ sme postúpili z druhého miesta, a zaradili sa medzi šesť najlepších tímov tohto ročníka: SPŠ elektrotechnická Prešov Gymnázium Konštantínova Prešov, SSŠŠ ELBA Prešov, SPŠ stavebná Prešov, Gymnázium sv. Moniky Prešov, Spojená škola Masarykova Prešov.
Naše gymnázium reprezentovali: Brindzko Radovan 2.C, Ďzubera Bruno 2.A, Kováč Viktor 3.AB, Lehotský Gregor 2.A, Maliňák Maxim 2.BB, Miščík Samuel 2.AB, Smrek Nicolas 2.A, Petík Tomáš 1.B, Rypák Dávid V.AO, Takáč Samuel 3.B, Muličák Šimon 2.A, Marcinčin Daniel 2AB.
V prvom zápase sa nám nepodarilo vyhrať nad SPŠ elektrotechnickou, ale v druhom zápase sme si napravili chuť, a po vynikajúcej kolektívnej hre sme zdolali SSŠŠ ELBA Prešov. V semifinálovej časti sme nastúpili proti SPŠ stavebná, s ktorou sa nám dlho darilo hrať vyrovnaný zápas, no v koncovke sme to nezvládli. Po tejto prehre chlapci nastúpili na zápas so SPŠ elektrotechnickou o tretie miesto, ktorý sme po predĺžení vyhrali o jeden bod.
Naši chlapci ukázali, že vedia mať radosť z basketbalu, zvládať aj prehry, a že sa dokážu navzájom podporiť a zlepšovať sa. Ďakujeme im za ich výkon a zisk 3. miesta pre farby GK2.
Mgr. Zuzana Lašáková