V dňoch 3. 5. - 7. 5. 2026 sme sa v sprievode našich učiteľov Mgr. O. Sabolčíka, PhDr. D. Přibíka a PhDr. Ľ. Ďurechovej zúčastnili poznávacieho zájazdu v Slovinsku.
V deň príchodu sme sa vo večerných hodinách ubytovali vo veľmi príjemnom prostredí, v penzióne Marienhof (Rakúsko).
V pondelok (4.5.) boli na programe prírodné krásy Slovinska, navštívili sme “Bohinjsko jezero”, po ktorom sme mali krátku plavbu, ktorá úplne doklepla príjemnú energiu z prostredia. V poobedňajších hodinách sme navštívili celkom 78 metrov vysoké vodopády Savica a ikonické jazero Bled, pri ktorom sme mali príležitosť vystúpať na vyhliadku “Mala Osojnica” s jedinečným výhľadom priamo na Kostol Nanebovzatia Panny Márie. Po krátkej túre sa niektorí odvážlivci v jazere osviežili.
Utorok bol venovaný rakúskemu mestu Villach, konkrétne Villacher Alpenstrasse kde sme sa autobusom dostali až do nadmorskej výšky niečo cez 1700 metrov. Nasledovala krátka túra na vyhliadku Gams und Gipfelblick, z ktorej je dychberúci výhľad na Gailtalské Alpy. Potom nasledoval obed a rozchod v nákupnom centre Atrio.
Nasledujúci deň sme zavítali do mesta Ljubljana, kde sme navštívili jeho historické centrum, množstvo pamiatok, spomedzi ktorých môžeme vypichnúť Dragon Bridge, Trojmostie, Prešernov Trg či Tivoli park. Bohužiaľ, nám veľmi neprialo počasie.
Náš posledný deň sa niesol v pohodovej atmosfére a príjemnom prostredí mesta Maribor.
Ako aj minulý rok, tento výlet by som si určite zopakoval.. Za všetkých spolužiakov môžem povedať, že sme si to zase raz užili. Nie len kvôli prostrediu, miestam a kamarátom, ale aj našim učiteľom, ktorým tieto výlety idú od ruky. Za GK2, ďakujeme a tešíme sa na ďalšie zájazdy.
Alex Kašprišin, II.C