16. – 20. 2. 2026 absolvovali žiaci tercie, ktorí sa z rôznych dôvodov nemohli zúčastniť lyžiarskeho výcviku, netradičnú formu vzdelávania v „teréne“.
Počas jednotlivých dní navštívili rozmanité inštitúcie a rozšírili si tak svoje obzory v rôznych oblastiach. V pondelok sa oboznámili s prácou archivára, v utorok mali možnosť spoznať chuť byliniek a spôsoby ich pestovania, v stredu pozorovali Prešov zhora (z Kalvárie) a v knižnici pátrali po rôznych publikáciách, v štvrtok im svoje poslanie priblížili hasiči a v piatok sa mali možnosť oboznámiť s tým, ako to funguje na daňových úradoch, a to nielen v čase podávania daňových priznaní.
Týždeň strávený mimo školských lavíc bol pre žiakov prínosnou skúsenosťou, ktorá im umožnila prepojiť teoretické vedomosti s praktickým životom a nazrieť do fungovania rôznych profesií. Veríme, že si z týchto dní odniesli množstvo nových poznatkov aj inšpirácie do budúcnosti.
Bol to týždeň objavovania, otázok aj odpovedí – týždeň, ktorý ukázal, že učiť sa dá všade okolo nás. Stačí mať otvorené oči, myseľ aj chuť poznávať.
PhDr. Beáta Kovaľová